Aktuality

zahrada Diakonie Praha Stodůlky

Na počátku tohoto roku byla zrealizována zahrada pro Diakonii v Praze Stodůlkách, která slouží klientům stacionáře a mateřské školy s pohybovými i mentálním postižením a také zaměstnancům Diakonie. 

Více obrázků naleznete ZDE.

Mezinárodní zahradní festival v Quebecu

Pro 15. mezinárodní festival zahradní tvorby v kanadském Quebecu jsme s kolegyní a kamarádkou Aničkou Petříkovou vymyslely návrh prostoru s názvem " The Swarm - roj". Těžiště návrhu spočívá v drátěné konstrukci, která připomíná letící roj hmyzu. Pro dokonalou iluzivní představu jsme na konstrukci připevnily kovové plíšky, které při víření vzduchu šumí a cinkají. Povrch konstrukce je potřen speciální fosforeskující barvou, která v noci vytváří zajímavý efekt. Konstrukce zároveň slouží jako podpěra pro pnoucí rostliny.

Rodinná zahrada Praha - Háje

Po dvou letech jsem se byla znovu podívat na realizaci mé zahrady v Praze Hájích, která vznikla v roce 2012. Mile mě překvapilo, jak se rostliny zase o něco zvětšily a rozrostly. Pro zajímavost přikládám porovnání fotografie z jara a z podzimu. 

Více fotografií z této realizace najdete ve FotoGalerii

Profesní portfolio

Mé profesní portfolio, které obsahuje návrhy rodinných zahrad, realizace, školní projekty a jiné návrhy si můžete prohlédnout ZDE

Naučná stezka Fryšava pod Žákovou horou

Naučná stezka v obci Fryšava pod Žákovou horou vznikla jako moje diplomová práce. Stezka je okružního charakteru a postihuje nejzajímavější atraktivity území. Tím je zejména krajina ve vztahu k historii i současnosti místa. Na trase je navrženo 8 informačních panelů, jeden přehledový panel na začátku trasy a jeden výkladový panel mino trasu naučné stezky. Umístění panelů reaguje svým umístěním na konkrétní místa a situace. Pro zatraktivnění stezky jsem na trase navrhla fitness stezku a odpočinkový mobiliář.